MERE END 500 MEDLEMMER ÅRLIGT
OVER 70 FORSKELLIGE HOLD PÅ 6 NIVEAUER
100+ ÅRS ERFARING - STILL GOING STRONG
Vis alle Barn - Tilvænning Barn - Nybegynder Barn - Øvet-Begynder Barn - Meget-Øvet Børn - Kunstsvømning Barn/Ung - Konkurrence Tweens Teenager Voksen - Nybegynder Voksen - Øvet-Begynder Voksen - Let-Øvet Voksen - Meget-Øvet Voksen - Crawl Voksen - Motion Voksen - Motion Klippekort Aarhus C Aarhus N Aarhus S Aarhus V
Hold Tid/Sted Instruktør/træner Træningsperiode Tilmeld Tilmeldte
Haletudser (V1aa)
Mandag kl. 17:30 - 18:30 Vorrevangskolen, Lille bassin 16x8 meter
Træner : Stinne Busse-Drechsler ,
Hjælpetræner : Sara Riley Jørgensen ,
Afkrydser : Stinne Busse-Drechsler ,
23.03.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 12/15
Haletudser (V1aa)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Haletudser (V1a)
Mandag kl. 17:30 - 18:30 Vorrevangskolen, Lille bassin 16x8 meter
Træner : Stinne Busse-Drechsler ,
Hjælpetræner : Sara Riley Jørgensen ,
Afkrydser : Stinne Busse-Drechsler ,
06.01.2020 - 22.03.2020 Venteliste 15/15
Haletudser (V1a)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Meget-Øvet Voksen (A10a)
Mandag kl. 18:00 - 19:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Afkrydser : Bjørn Juul Hansen ,
06.01.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 10/11
Meget-Øvet Voksen (A10a)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Guppy (A2)
Mandag kl. 18:00 - 19:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter Mandag kl. 18:00 - 19:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter Onsdag kl. 18:00 - 19:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Træner : Giti Foroughipour , Julie Nøhr Olesen , Markus Bjørnestad ,
Afkrydser : Giti Foroughipour , Julie Nøhr Olesen , Markus Bjørnestad ,
06.01.2020 - 22.03.2020 Tilmeld 3/4
Guppy (A2)
Kort beskrivelse
Træner: Mandage/ Ida og Maja Træner: Onsdage/ Giti og Markus
Tilmeld
Guppy (A2aa)
Mandag kl. 18:00 - 19:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Træner : Julie Nøhr Olesen ,
Afkrydser : Julie Nøhr Olesen ,
23.03.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 12/14
Guppy (A2aa)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Guppy (A2a)
Mandag kl. 18:00 - 19:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Træner : Julie Nøhr Olesen ,
Afkrydser : Julie Nøhr Olesen ,
06.01.2020 - 22.03.2020 Venteliste 16/16
Guppy (A2a)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Guppy (A22)
Mandag kl. 18:00 - 19:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter Onsdag kl. 18:00 - 19:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Træner : Emma Frasez Sørensen , Giti Foroughipour , Markus Bjørnestad ,
Afkrydser : Emma Frasez Sørensen , Giti Foroughipour , Markus Bjørnestad ,
23.03.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 1/4
Guppy (A22)
Kort beskrivelse
Træner: Mandage/ Rosalina og Maja - Onsdage/ Giti og Markus
Tilmeld
Haletudser (A1aa)
Mandag kl. 18:00 - 19:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Træner : Anne Vilsgaard Weibrecht ,
Hjælpetræner : Johannes Andreassen ,
Afkrydser : Anne Vilsgaard Weibrecht ,
23.03.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 6/15
Haletudser (A1aa)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Haletudser (A1e)
Mandag kl. 18:00 - 19:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Træner : Cecilie Højmark ,
Hjælpetræner : Mathishan Mathivathanan ,
Afkrydser : Cecilie Højmark ,
06.01.2020 - 22.03.2020 Tilmeld 8/15
Haletudser (A1e)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Haletudser (A1a)
Mandag kl. 18:00 - 19:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Træner : Anne Vilsgaard Weibrecht ,
Hjælpetræner : Johannes Andreassen ,
Afkrydser : Anne Vilsgaard Weibrecht ,
06.01.2020 - 22.03.2020 Tilmeld 11/15
Haletudser (A1a)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Haletudser (A1ee)
Mandag kl. 18:00 - 19:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Træner : Cecilie Højmark ,
Hjælpetræner : Mathishan Mathivathanan ,
Afkrydser : Cecilie Højmark ,
23.03.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 1/15
Haletudser (A1ee)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Guppy (V22)
Mandag kl. 18:30 - 19:30 Vorrevangskolen, Lille bassin 16x8 meter Onsdag kl. 19:00 - 20:00 Vorrevangskolen, Lille bassin 16x8 meter
Træner : Markus Bjørnestad , Stinne Busse-Drechsler ,
Afkrydser : Markus Bjørnestad , Stinne Busse-Drechsler ,
23.03.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 0/7
Guppy (V22)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Guppy (V2)
Mandag kl. 18:30 - 19:30 Vorrevangskolen, Lille bassin 16x8 meter Onsdag kl. 19:00 - 20:00 Vorrevangskolen, Lille bassin 16x8 meter
Træner : Markus Bjørnestad , Stinne Busse-Drechsler ,
Afkrydser : Markus Bjørnestad , Stinne Busse-Drechsler ,
06.01.2020 - 22.03.2020 Tilmeld 0/7
Guppy (V2)
Kort beskrivelse
Instruktør: mandage: Clara og onsdage: Cecilie
Tilmeld
Guppy (V2a)
Mandag kl. 18:30 - 19:30 Vorrevangskolen, Lille bassin 16x8 meter
Træner : Stinne Busse-Drechsler ,
Afkrydser : Stinne Busse-Drechsler ,
06.01.2020 - 22.03.2020 Venteliste 8/8
Guppy (V2a)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Guppy (V2aa)
Mandag kl. 18:30 - 19:30 Vorrevangskolen, Lille bassin 16x8 meter
Træner : Stinne Busse-Drechsler ,
Afkrydser : Stinne Busse-Drechsler ,
23.03.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 0/8
Guppy (V2aa)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Teenager (A8b)
Mandag kl. 19:00 - 20:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Træner : Anne Vilsgaard Weibrecht , Josephine Dunker ,
Afkrydser : Anne Vilsgaard Weibrecht , Josephine Dunker ,
06.01.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 6/15
Teenager (A8b)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Teenager (A8a)
Mandag kl. 19:00 - 20:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter Onsdag kl. 19:00 - 20:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Træner : Emil Persson , Josephine Dunker ,
Afkrydser : Emil Persson , Josephine Dunker ,
06.01.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 10/15
Teenager (A8a)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Nybegynder Voksen (A111)
Mandag kl. 19:00 - 20:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter Onsdag kl. 19:00 - 20:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Træner : Giti Foroughipour , Julie Nøhr Olesen , Nina Victoria K. Jervidalo ,
Afkrydser : Bjørn Juul Hansen , Giti Foroughipour , Julie Nøhr Olesen , Nina Victoria K. Jervidalo ,
23.03.2020 - 28.06.2020 Venteliste 7/7
Nybegynder Voksen (A111)
Kort beskrivelse
Trænere, mandage: Bjørn og Julie Trænere, Onsdage: Giti og Nina
Tilmeld venteliste
Konkurrence (A7)
Mandag kl. 19:00 - 21:00 Søndervangskolen, Stort bassin 25x12,5 meter Tirsdag kl. 18:00 - 20:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter Torsdag kl. 18:00 - 20:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter Fredag kl. 18:00 - 20:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter Lørdag kl. 13:00 - 15:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Træner : Emil Persson , Michael Lund ,
Afkrydser : Emil Persson , Michael Lund ,
06.01.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 9/12
Konkurrence (A7)
Kort beskrivelse
K-svømmere udtages til holdet af K-trænere Emil og Michael
Tilmeld
Nybegynder Voksen (A11)
Mandag kl. 19:00 - 20:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter Onsdag kl. 19:00 - 20:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Træner : Giti Foroughipour , Julie Nøhr Olesen , Trænernavn Kommer Snart ,
Afkrydser : Bjørn Juul Hansen , Giti Foroughipour , Julie Nøhr Olesen ,
06.01.2020 - 22.03.2020 Venteliste 8/8
Nybegynder Voksen (A11)
Kort beskrivelse
Trænere, mandage: Bjørn og Julie Trænere, Onsdage: Giti og trænernavn kommer snart
Tilmeld venteliste
Nybegynder Voksen (A12)
Mandag kl. 19:00 - 20:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Træner : Julie Nøhr Olesen ,
Afkrydser : Bjørn Juul Hansen , Julie Nøhr Olesen ,
06.01.2020 - 22.03.2020 Venteliste 8/8
Nybegynder Voksen (A12)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Crawl hold (S6a)
Mandag kl. 19:00 - 20:00 Søndervangskolen, Stort bassin 25x12,5 meter
Træner : Nina Victoria K. Jervidalo ,
Afkrydser : Nina Victoria K. Jervidalo ,
06.01.2020 - 22.03.2020 Tilmeld 10/13
Crawl hold (S6a)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Crawl hold (S6aa)
Mandag kl. 19:00 - 20:00 Søndervangskolen, Stort bassin 25x12,5 meter
Træner : Nina Victoria K. Jervidalo ,
Afkrydser : Nina Victoria K. Jervidalo ,
23.03.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 2/14
Crawl hold (S6aa)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Nybegynder Voksen (A122)
Mandag kl. 19:00 - 20:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Træner : Julie Nøhr Olesen ,
Afkrydser : Bjørn Juul Hansen , Julie Nøhr Olesen ,
23.03.2020 - 28.06.2020 Venteliste 11/11
Nybegynder Voksen (A122)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Let-Øvet Voksen (S15)
Mandag kl. 20:00 - 21:00 Søndervangskolen, Stort bassin 25x12,5 meter Onsdag kl. 20:00 - 21:00 Søndervangskolen, Stort bassin 25x12,5 meter
Træner : Frederikke Thomsen , Nina Victoria K. Jervidalo ,
Afkrydser : Frederikke Thomsen , Nina Victoria K. Jervidalo ,
06.01.2020 - 22.03.2020 Tilmeld 4/8
Let-Øvet Voksen (S15)
Kort beskrivelse
Træner mandage: Nina Træner onsdage: Frederikke
Tilmeld
Øvet Voksen (A14a)
Mandag kl. 20:00 - 21:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Træner : Anne Vilsgaard Weibrecht , Josephine Dunker ,
Afkrydser : Anne Vilsgaard Weibrecht , Josephine Dunker ,
06.01.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 7/8
Øvet Voksen (A14a)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Øvet Voksen (A14)
Mandag kl. 20:00 - 21:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter Onsdag kl. 20:00 - 21:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Træner : Anne Vilsgaard Weibrecht , Emil Persson , Josephine Dunker , Laurits Andreassen ,
Afkrydser : Anne Vilsgaard Weibrecht , Emil Persson , Josephine Dunker ,
06.01.2020 - 28.06.2020 Venteliste 12/12
Øvet Voksen (A14)
Kort beskrivelse
Trænere, Mandage: Josephine og Anne Trænere, Onsdage: Laurits og Emil
Tilmeld venteliste
Let-Øvet Voksen (S155)
Mandag kl. 20:00 - 21:00 Søndervangskolen, Stort bassin 25x12,5 meter Onsdag kl. 20:00 - 21:00 Søndervangskolen, Stort bassin 25x12,5 meter
Træner : Frederikke Thomsen , Nina Victoria K. Jervidalo ,
Afkrydser : Frederikke Thomsen , Nina Victoria K. Jervidalo ,
23.03.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 1/8
Let-Øvet Voksen (S155)
Kort beskrivelse
Træner, mandage. Nina Træner, Onsdage, Frederikke
Tilmeld
Let-Øvet Voksen (A15a)
Mandag kl. 20:00 - 21:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Afkrydser : Bjørn Juul Hansen ,
06.01.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 9/10
Let-Øvet Voksen (A15a)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Guppy (V2bb)
Tirsdag kl. 17:30 - 18:30 Vorrevangskolen, Lille bassin 16x8 meter Torsdag kl. 18:00 - 19:00 Vorrevangskolen, Lille bassin 16x8 meter
Træner : Cecilie Højmark , Mikkel Gade ,
Afkrydser : Cecilie Højmark , Mikkel Gade ,
23.03.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 3/15
Guppy (V2bb)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Guppy (V2b)
Tirsdag kl. 17:30 - 18:30 Vorrevangskolen, Lille bassin 16x8 meter Torsdag kl. 18:00 - 19:00 Vorrevangskolen, Lille bassin 16x8 meter
Træner : Cecilie Højmark , Mikkel Gade ,
Afkrydser : Cecilie Højmark , Mikkel Gade ,
06.01.2020 - 22.03.2020 Tilmeld 13/15
Guppy (V2b)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Talent (A6)
Tirsdag kl. 18:00 - 20:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter Torsdag kl. 18:00 - 20:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter Torsdag kl. 19:00 - 20:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter Fredag kl. 18:00 - 20:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Træner : Emil Persson , Michael Lund ,
Afkrydser : Emil Persson , Michael Lund ,
07.01.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 8/12
Talent (A6)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Guppy (A2cc)
Tirsdag kl. 18:00 - 19:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Træner : Clara Marie Petersen ,
Hjælpetræner : Rebekka Maria Walbom Harders ,
Afkrydser : Clara Marie Petersen ,
24.03.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 4/20
Guppy (A2cc)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Guppy (A2c)
Tirsdag kl. 18:00 - 19:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Træner : Clara Marie Petersen ,
Hjælpetræner : Rebekka Maria Walbom Harders ,
Afkrydser : Clara Marie Petersen ,
07.01.2020 - 22.03.2020 Venteliste 14/14
Guppy (A2c)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Motion (V4c)
Tirsdag kl. 18:30 - 19:30 Vorrevangskolen, Lille bassin 16x8 meter Torsdag kl. 19:00 - 20:00 Vorrevangskolen, Lille bassin 16x8 meter
Træner : Cecilie Højmark , Mikkel Gade ,
Afkrydser : Cecilie Højmark , Mikkel Gade ,
07.01.2020 - 22.03.2020 Venteliste 4/4
Motion (V4c)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Motion (V4cc)
Tirsdag kl. 18:30 - 19:30 Vorrevangskolen, Lille bassin 16x8 meter Torsdag kl. 19:00 - 20:00 Vorrevangskolen, Lille bassin 16x8 meter
Træner : Cecilie Højmark , Mikkel Gade ,
Afkrydser : Cecilie Højmark , Mikkel Gade ,
24.03.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 2/4
Motion (V4cc)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Søløver (V33)
Tirsdag kl. 18:30 - 19:30 Vorrevangskolen, Lille bassin 16x8 meter Torsdag kl. 19:00 - 20:00 Vorrevangskolen, Lille bassin 16x8 meter
Træner : Cecilie Højmark , Mikkel Gade ,
Afkrydser : Cecilie Højmark , Mikkel Gade ,
24.03.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 2/8
Søløver (V33)
Kort beskrivelse
Trænere: tirsdage: Frida - torsdage: Mikkel Undervisningen er en forsættelse af de færdigheder børnene opnåede på Guppy (øvede børn). På holdet arbejdes der også med nye stilarter som butterfly og bryst. På holdet er der også fokus på dykning og fællesskabet ved svømning. Holdet deltager desuden i mærkesvømning arrangeret af klubben.
Tilmeld
Søløver (V3)
Tirsdag kl. 18:30 - 19:30 Vorrevangskolen, Lille bassin 16x8 meter Torsdag kl. 19:00 - 20:00 Vorrevangskolen, Lille bassin 16x8 meter
Træner : Cecilie Højmark , Mikkel Gade ,
Afkrydser : Cecilie Højmark , Mikkel Gade ,
07.01.2020 - 22.03.2020 Tilmeld 6/9
Søløver (V3)
Kort beskrivelse
Trænere: tirsdage: Frida og torsdage: Mikkel Undervisningen er en forsættelse af de færdigheder børnene opnåede på Guppy (øvede børn). På holdet arbejdes der også med nye stilarter som butterfly og bryst. På holdet er der også fokus på dykning og fællesskabet ved svømning. Holdet deltager desuden i mærkesvømning arrangeret af klubben.
Tilmeld
Søløver (A33)
Tirsdag kl. 19:00 - 20:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter Torsdag kl. 19:00 - 20:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Træner : Clara Marie Petersen ,
Afkrydser : Clara Marie Petersen ,
24.03.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 4/12
Søløver (A33)
Kort beskrivelse
Undervisningen er en forsættelse af de færdigheder børnene opnåede på Guppy (øvede børn). På holdet arbejdes der også med nye stilarter som butterfly og bryst. På holdet er der også fokus på dykning og fællesskabet ved svømning. Holdet deltager desuden i mærkesvømning arrangeret af klubben.
Tilmeld
Søløver (A3)
Tirsdag kl. 19:00 - 20:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter Torsdag kl. 19:00 - 20:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Træner : Clara Marie Petersen ,
Afkrydser : Clara Marie Petersen ,
07.01.2020 - 22.03.2020 Tilmeld 11/12
Søløver (A3)
Kort beskrivelse
Undervisningen er en forsættelse af de færdigheder børnene opnåede på Guppy (øvede børn). På holdet arbejdes der også med nye stilarter som butterfly og bryst. På holdet er der også fokus på dykning og fællesskabet ved svømning. Holdet deltager desuden i mærkesvømning arrangeret af klubben.
Tilmeld
Kunstsvømning (HKS1)
Onsdag kl. 16:00 - 18:00 Hasle Skole, Stort bassin 25x12,5 meter Torsdag kl. 18:30 - 20:00 Hasle Skole, Stort bassin 25x12,5 meter Lørdag kl. 09:00 - 11:00 Søndervangskolen, Stort bassin 25x12,5 meter
Træner : Ellen Jespersen , Stinne Busse-Drechsler ,
Afkrydser : Ellen Jespersen , Stinne Busse-Drechsler ,
08.01.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 7/15
Kunstsvømning (HKS1)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Guppy (A2b)
Onsdag kl. 18:00 - 19:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Træner : Giti Foroughipour ,
Hjælpetræner : Nathali Ferskov ,
Afkrydser : Giti Foroughipour ,
08.01.2020 - 22.03.2020 Tilmeld 9/15
Guppy (A2b)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Haletudser (A1cc)
Onsdag kl. 18:00 - 19:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Træner : Laurits Andreassen ,
Hjælpetræner : Sara Riley Jørgensen ,
25.03.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 7/15
Haletudser (A1cc)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Haletudser (V1bb)
Onsdag kl. 18:00 - 19:00 Vorrevangskolen, Lille bassin 16x8 meter
Træner : Markus Bjørnestad ,
Afkrydser : Markus Bjørnestad ,
25.03.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 0/20
Haletudser (V1bb)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Meget-Øvet Voksen (A10b)
Onsdag kl. 18:00 - 19:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Træner : Emil Persson ,
Afkrydser : Emil Persson ,
08.01.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 11/13
Meget-Øvet Voksen (A10b)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Guppy (A2bb)
Onsdag kl. 18:00 - 19:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Træner : Giti Foroughipour ,
Hjælpetræner : Nathali Ferskov ,
Afkrydser : Giti Foroughipour ,
25.03.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 1/14
Guppy (A2bb)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Haletudser (V1b)
Onsdag kl. 18:00 - 19:00 Vorrevangskolen, Lille bassin 16x8 meter
Træner : Markus Bjørnestad ,
Afkrydser : Markus Bjørnestad ,
08.01.2020 - 22.03.2020 Tilmeld 4/18
Haletudser (V1b)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Haletudser (A1c)
Onsdag kl. 18:00 - 19:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Træner : Laurits Andreassen ,
Hjælpetræner : Sara Riley Jørgensen ,
08.01.2020 - 22.03.2020 Venteliste 15/15
Haletudser (A1c)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Tweens (ATW1)
Onsdag kl. 19:00 - 20:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Træner : Laurits Andreassen ,
Hjælpetræner : Sara Riley Jørgensen ,
08.01.2020 - 22.03.2020 Tilmeld 14/18
Tweens (ATW1)
Kort beskrivelse
Holdet henvender sig til tweens-målgruppen i alderen ca. 8 til 12 år. I Undervisningen på tweens-holdet indgår mange elementer kendt fra niveauet for let-Øv. børn (gubbi), men her med en større vægtning på inddragelse af forskellige former for svømmelege og vandaktiviteter end i den klassiske svømmeskole.
Tilmeld
Haletudser (S1b)
Onsdag kl. 19:00 - 20:00 Søndervangskolen, Stort bassin 25x12,5 meter
Træner : Frida Bo Christensen , Trænernavn Kommer Snart ,
Afkrydser : Frida Bo Christensen ,
08.01.2020 - 22.03.2020 Tilmeld 6/15
Haletudser (S1b)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Haletudser (S1bb)
Onsdag kl. 19:00 - 20:00 Søndervangskolen, Stort bassin 25x12,5 meter
Træner : Frida Bo Christensen , Trænernavn Kommer Snart ,
Afkrydser : Frida Bo Christensen ,
25.03.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 2/15
Haletudser (S1bb)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Motion (V5cc)
Onsdag kl. 19:00 - 20:00 Vorrevangskolen, Lille bassin 16x8 meter
Træner : Markus Bjørnestad ,
Afkrydser : Markus Bjørnestad ,
23.03.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 0/4
Motion (V5cc)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Motion (V5c)
Onsdag kl. 19:00 - 20:00 Vorrevangskolen, Lille bassin 16x8 meter
Træner : Markus Bjørnestad ,
Afkrydser : Markus Bjørnestad ,
06.01.2020 - 22.03.2020 Tilmeld 3/4
Motion (V5c)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Nybegynder Voksen (A133)
Onsdag kl. 19:00 - 20:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Træner : Anne Vilsgaard Weibrecht , Giti Foroughipour ,
Afkrydser : Anne Vilsgaard Weibrecht , Giti Foroughipour ,
25.03.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 6/8
Nybegynder Voksen (A133)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Tweens (ATW2)
Onsdag kl. 19:00 - 20:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Træner : Laurits Andreassen ,
Hjælpetræner : Sara Riley Jørgensen ,
25.03.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 2/18
Tweens (ATW2)
Kort beskrivelse
Holdet henvender sig til tweens-målgruppen i alderen ca. 8 til 12 år. I Undervisningen på tweens-holdet indgår mange elementer kendt fra niveauet for let-Øv. børn (gubbi), men her med en større vægtning på inddragelse af forskellige former for svømmelege og vandaktiviteter end i den klassiske svømmeskole.
Tilmeld
Teenager (A8c)
Onsdag kl. 19:00 - 20:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Træner : Emil Persson ,
Afkrydser : Emil Persson ,
08.01.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 11/12
Teenager (A8c)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Guppy (S2bb)
Onsdag kl. 19:00 - 20:00 Søndervangskolen, Stort bassin 25x12,5 meter
Træner : Anne Vilsgaard Weibrecht , Frida Bo Christensen ,
Hjælpetræner : Mathishan Mathivathanan ,
Afkrydser : Anne Vilsgaard Weibrecht , Frida Bo Christensen ,
25.03.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 0/12
Guppy (S2bb)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Guppy (S2b)
Onsdag kl. 19:00 - 20:00 Søndervangskolen, Stort bassin 25x12,5 meter
Træner : Frederikke Thomsen ,
Hjælpetræner : Mathishan Mathivathanan ,
Afkrydser : Frederikke Thomsen ,
08.01.2020 - 22.03.2020 Tilmeld 7/12
Guppy (S2b)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Nybegynder Voksen (A13)
Onsdag kl. 19:00 - 20:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Træner : Anne Vilsgaard Weibrecht , Giti Foroughipour ,
Afkrydser : Anne Vilsgaard Weibrecht , Giti Foroughipour ,
08.01.2020 - 22.03.2020 Venteliste 10/10
Nybegynder Voksen (A13)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Motion (V4bb)
Onsdag kl. 20:00 - 21:00 Vorrevangskolen, Lille bassin 16x8 meter
Træner : Markus Bjørnestad ,
Afkrydser : Markus Bjørnestad ,
25.03.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 0/6
Motion (V4bb)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Crawl hold (S6bb)
Onsdag kl. 20:00 - 21:00 Søndervangskolen, Stort bassin 25x12,5 meter
Træner : Frida Bo Christensen ,
Afkrydser : Frida Bo Christensen ,
25.03.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 2/14
Crawl hold (S6bb)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Øvet Voksen (A14b)
Onsdag kl. 20:00 - 21:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Træner : Emil Persson , Laurits Andreassen ,
Afkrydser : Emil Persson ,
08.01.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 2/7
Øvet Voksen (A14b)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Let-Øvet Voksen (A15b)
Onsdag kl. 20:00 - 21:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Træner : Anne Vilsgaard Weibrecht , Emil Persson ,
Afkrydser : Anne Vilsgaard Weibrecht , Emil Persson ,
06.01.2020 - 28.06.2020 Udsolgt 4/4
Let-Øvet Voksen (A15b)
Kort beskrivelse
Vær opmærksom på at dette hold svømmer på 25m bane.
Udsolgt
Crawl hold (S6b)
Onsdag kl. 20:00 - 21:00 Søndervangskolen, Stort bassin 25x12,5 meter
Træner : Frida Bo Christensen ,
Afkrydser : Frida Bo Christensen ,
08.01.2020 - 22.03.2020 Tilmeld 6/13
Crawl hold (S6b)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Haletudser (V1c)
Torsdag kl. 17:00 - 18:00 Vorrevangskolen, Lille bassin 16x8 meter
Træner : Mikkel Gade ,
Hjælpetræner : Sara Riley Jørgensen ,
Afkrydser : Mikkel Gade ,
09.01.2020 - 22.03.2020 Venteliste 11/11
Haletudser (V1c)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Haletudser (V1cc)
Torsdag kl. 17:00 - 18:00 Vorrevangskolen, Lille bassin 16x8 meter
Træner : Mikkel Gade ,
Hjælpetræner : Sara Riley Jørgensen ,
Afkrydser : Mikkel Gade ,
26.03.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 2/12
Haletudser (V1cc)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Haletudser (A1d)
Torsdag kl. 18:00 - 19:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Træner : Clara Marie Petersen ,
Hjælpetræner : Mathilde Drud ,
Afkrydser : Clara Marie Petersen ,
09.01.2020 - 22.03.2020 Tilmeld 3/20
Haletudser (A1d)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Haletudser (A1dd)
Torsdag kl. 18:00 - 19:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Træner : Clara Marie Petersen ,
Hjælpetræner : Mathilde Drud ,
Afkrydser : Clara Marie Petersen ,
26.03.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 4/20
Haletudser (A1dd)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Motion Flex (S13)
Lørdag kl. 09:00 - 11:00 Søndervangskolen, Stort bassin 25x12,5 meter
Træner : Clara Marie Petersen ,
Afkrydser : Clara Marie Petersen ,
06.01.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 0/5
Motion Flex (S13)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Motion (S12a)
Lørdag kl. 09:00 - 10:00 Søndervangskolen, Stort bassin 25x12,5 meter
Træner : Clara Marie Petersen ,
Afkrydser : Clara Marie Petersen ,
06.01.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 2/6
Motion (S12a)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Crawl / Konditionstræning (A16)
Lørdag kl. 14:00 - 15:00 Aarhus Svømmestadion, Stort bassin 50x25 meter
Træner : Emil Persson ,
Afkrydser : Emil Persson ,
06.01.2020 - 28.06.2020 Tilmeld 10/25
Crawl / Konditionstræning (A16)
Kort beskrivelse
OBS: Hold alene forbeholdt aktive medlemmer, der er tilmeldt et eller flere af vore voksenhold.
Tilmeld

Seneste nyt

ØVET ELLER BEGYNDER - VANDET ER DET SAMME OG TAGER IKKE PARTI. HVORFRA DIT UDGANGSPUNKT END SPRINGER, VIL VANDET ALTID BÆRE DIG FREMAD MOD MÅLET - OG DET ER ALDRIG FOR SENT AT PÅBEGYNDE REJSEN.

- Aarhus 1900 svømning

Vores samarbejdspartnere

BLIV MEDLEM

Bliv
medlem nu

Vi glæder os til at hjælpe dig i gang med din træning. Vi har hold for alle aldre og ambitioner.